Taniec, rytmika, śpiew to nieodłączne elementy wspomagające prawidłowy naturalny rozwój dziecka.  Poprzez ruch i dźwięk Malec wyraża swoje emocje i potrzeby, kształtuje postawę ciała,
a jednocześnie przygotowuje swój organizm do mówienia, czytania
i pisania.

Naukę języka angielskiego prowadzimy przez zabawę, rysunki, piosenki i wierszyki w języku angielskim. Zajęcia odbywają się codziennie. Naukowcy wskazują, że mózg dziecka jest najbardziej chłonny między pierwszym a trzecim rokiem życia. Jest to więc doskonały czas na to, aby zacząć wprowadzać w jego życie drugi, obcy język. 

Zajęcia ruchowe z elementami SI

Bajkoterpia - codziennie

Zajęcia wspomagające rozwój mowy

Plastyka - codziennie

Rytmika

Plastyka sensoryczna - każdy czwartek

Język angielski - codziennie

Zajęcia dodatkowe

Zajęcia w abonamencie

Zajęcia

Starsza wersja naszej strony

żłobek Ursus Włochy Warszaw Prywatn przedszkole Ursus Warszawa Włoch
żłobek Ursus Włochy Warszaw Prywatn przedszkole Ursus Warszawa Włoch

Łączą wrażenia wzrokowe, dotykowe i ruch, wprowadzają radosny nastrój i odprężenie. Chusta Klanza dostarcza wielu wrażeń uczestnikom zabaw, wprowadza tajemniczą atmosferę, a przy tym pobudza wyobraźnię i wyzwala pozytywne emocje. Jest jednocześnie odpowiedzią na pytanie jak zachęcić dzieci do działania w grupie.

Są ważnym czynnikiem rozwoju umysłowego dziecka. Mają na celu uczenie sprawności manualnej, kształtują i rozwijają wyobraźnię, wspomagają koordynację ruchową, uczą kreatywnego myślenia. Dlatego codziennie budujemy z klocków, ustawiamy piramidy, nakładamy elementy na piramidę, układamy pierwsze puzzle i drewniane układanki.

Pozwalają nie tylko zdobyć elementarną wiedzę w tym zakresie, ale równocześnie uczą szacunku do otaczającego świata rozbudzając w dzieciach potrzebę jego ochrony.

Gry i zabawy ruchowe są bardzo ważnym elementem prawidłowego rozwoju dziecka. Ruch oprócz sprawności fizycznej wpływa również na rozwój psychiczny, emocjonalny oraz kształtuje charakter i poczucie własnej wartości. Na zajęciach nauczymy się zgodnej współpracy w zespole, cierpliwości, nabędziemy pewności siebie. Będziemy organizować różnego rodzaju wyścigi, gry z udziałem piłek, zabawy z muzyką, zabawy bieżne, skoczne i rzutne oraz wiele innych. 

Bajkoterapia pomaga w przezwyciężeniu lęków związanych z różnymi sytuacjami. Wykorzystuje się odpowiednio dobrany tekst. Dzięki temu w psychice dziecka pojawia się pozytywne myślenie, dzieci zaczynają rozumieć swoje uczucia, ich przejawy, a także przyczyny. Bajki terapeutyczne pokazują jak trzeba sobie radzić i przedstawiają pewne wzorce postępowania. Codziennie przed drzemką maluszki słuchają bajek czytanych przez opiekunki. Po wyczerpujących zajęciach wszyscy potrzebujemy chwili odpoczynku.

Mowa stanowi nieodłączny element ogólnego rozwoju dziecka oraz podstawowy sposób porozumiewania się międzyludzkiego. Dla dziecka pojawienie się mowy jest możliwością komunikowania się z innymi, zgłaszania swoich potrzeb i sprzeciwów. Profilaktyka logopedyczna odgrywa istotną rolę w stymulacji oraz kształtowaniu rozwoju mowy
i języka. Ma na celu zapobieganie powstawaniu zaburzeń mowy oraz nasilaniu się już istniejących nieprawidłowości, a także zmniejszeniu ryzyka wystąpienia dysleksji, a nawet zaburzeń osobowości.

Twórczość plastyczna na każdym etapie rozwoju daje dziecku możliwość samodzielnego badania, poszukiwania i odkrywania otaczającej go rzeczywistości. Wszystkie te zabawy prowadzą do rozwoju jednostki samodzielnie działającej i myślącej oraz osoby twórczej i kreatywnej.

Zajęcia z chustą Klanza

Zabawy manipulacyjne

Zabawy przyrodniczo-ekologiczne

Na zajęciach będziemy mieć do czynienia z różnymi fakturami. 

Stworzymy różne masy, samodzielnie przygotujemy materiały 

plastyczne. Będziemy sypać, mieszać, lepić, zagniatać, wąchać. 

Na czas zajęć zapomnimy o stolikach i krzesełkach, ponieważ wszystkie zajęcia będą odbywały się na zabezpieczonej folią podłodze. Będziemy kreatywnie się brudzić wykorzystując do naszej twórczości głównie produkty spożywcze.

Rodo

Created with:FileySpzoo

www.crdv.pl