www.crdv.pl

Created with:FileySpzoo

Rodo

Na zajęciach będziemy mieć do czynienia z różnymi fakturami. 
Stworzymy różne masy, samodzielnie przygotujemy materiały 
plastyczne. Będziemy sypać, mieszać, lepić, zagniatać, wąchać. 
Na czas zajęć zapomnimy o stolikach i krzesełkach, ponieważ wszystkie zajęcia będą odbywały się na zabezpieczonej folią podłodze. Będziemy kreatywnie się brudzić wykorzystując do naszej twórczości głównie produkty spożywcze.

Zabawy przyrodniczo-ekologiczne

Zabawy manipulacyjne

Zajęcia z chustą Klanza

Twórczość plastyczna na każdym etapie rozwoju daje dziecku możliwość samodzielnego badania, poszukiwania i odkrywania otaczającej go rzeczywistości. Wszystkie te zabawy prowadzą do rozwoju jednostki samodzielnie działającej i myślącej oraz osoby twórczej i kreatywnej.

Mowa stanowi nieodłączny element ogólnego rozwoju dziecka oraz podstawowy sposób porozumiewania się międzyludzkiego. Dla dziecka pojawienie się mowy jest możliwością komunikowania się z innymi, zgłaszania swoich potrzeb i sprzeciwów. Profilaktyka logopedyczna odgrywa istotną rolę w stymulacji oraz kształtowaniu rozwoju mowy
i języka. Ma na celu zapobieganie powstawaniu zaburzeń mowy oraz nasilaniu się już istniejących nieprawidłowości, a także zmniejszeniu ryzyka wystąpienia dysleksji, a nawet zaburzeń osobowości.

Bajkoterapia pomaga w przezwyciężeniu lęków związanych z różnymi sytuacjami. Wykorzystuje się odpowiednio dobrany tekst. Dzięki temu w psychice dziecka pojawia się pozytywne myślenie, dzieci zaczynają rozumieć swoje uczucia, ich przejawy, a także przyczyny. Bajki terapeutyczne pokazują jak trzeba sobie radzić i przedstawiają pewne wzorce postępowania. Codziennie przed drzemką maluszki słuchają bajek czytanych przez opiekunki. Po wyczerpujących zajęciach wszyscy potrzebujemy chwili odpoczynku.

Gry i zabawy ruchowe są bardzo ważnym elementem prawidłowego rozwoju dziecka. Ruch oprócz sprawności fizycznej wpływa również na rozwój psychiczny, emocjonalny oraz kształtuje charakter i poczucie własnej wartości. Na zajęciach nauczymy się zgodnej współpracy w zespole, cierpliwości, nabędziemy pewności siebie. Będziemy organizować różnego rodzaju wyścigi, gry z udziałem piłek, zabawy z muzyką, zabawy bieżne, skoczne i rzutne oraz wiele innych. 

Pozwalają nie tylko zdobyć elementarną wiedzę w tym zakresie, ale równocześnie uczą szacunku do otaczającego świata rozbudzając w dzieciach potrzebę jego ochrony.

Są ważnym czynnikiem rozwoju umysłowego dziecka. Mają na celu uczenie sprawności manualnej, kształtują i rozwijają wyobraźnię, wspomagają koordynację ruchową, uczą kreatywnego myślenia. Dlatego codziennie budujemy z klocków, ustawiamy piramidy, nakładamy elementy na piramidę, układamy pierwsze puzzle i drewniane układanki.

Łączą wrażenia wzrokowe, dotykowe i ruch, wprowadzają radosny nastrój i odprężenie. Chusta Klanza dostarcza wielu wrażeń uczestnikom zabaw, wprowadza tajemniczą atmosferę, a przy tym pobudza wyobraźnię i wyzwala pozytywne emocje. Jest jednocześnie odpowiedzią na pytanie jak zachęcić dzieci do działania w grupie.

żłobek Ursus Włochy Warszaw Prywatn przedszkole Ursus Warszawa Włoch
żłobek Ursus Włochy Warszaw Prywatn przedszkole Ursus Warszawa Włoch

Starsza wersja naszej strony

Zajęcia

Zajęcia w abonamencie

Zajęcia dodatkowe

Język angielski - codziennie

Plastyka sensoryczna - każdy czwartek

Rytmika

Plastyka - codziennie

Zajęcia wspomagające rozwój mowy

Bajkoterpia - codziennie

Zajęcia ruchowe z elementami SI

Naukę języka angielskiego prowadzimy przez zabawę, rysunki, piosenki i wierszyki w języku angielskim. Zajęcia odbywają się codziennie. Naukowcy wskazują, że mózg dziecka jest najbardziej chłonny między pierwszym a trzecim rokiem życia. Jest to więc doskonały czas na to, aby zacząć wprowadzać w jego życie drugi, obcy język. 

Taniec, rytmika, śpiew to nieodłączne elementy wspomagające prawidłowy naturalny rozwój dziecka.  Poprzez ruch i dźwięk Malec wyraża swoje emocje i potrzeby, kształtuje postawę ciała,
a jednocześnie przygotowuje swój organizm do mówienia, czytania
i pisania.